Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Pierwsza kryptowaluta - Bitcoin - powstała w 2009 roku, a jej twórcą była osoba lub grupa osób o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Mimo iż od tego momentu minęło już bardzo wiele lat, rynek kryptowalutowy w dalszym ciągu niezwykle dynamicznie się rozwija. Przybywa zarówno kryptowalut jak i kolejnych cyfrowych walut, w które inwestują zainteresowane osoby. Dzieje się tak mimo faktu, iż inwestycja w kryptowaluty niesie za sobą bardzo duże ryzyko utraty nawet całości kapitału. O czym trzeba pamiętać podczas inwestycji w kryptowaluty? Oto szereg porad i wskazówek dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił.

Kryptowaluty - co trzeba o nich wiedzieć?

Kryptowaluty, czyli waluty cyfrowe lub wirtualne monety, to w pełni wirtualne oraz całkowicie zdecentralizowane środki płatnicze. Ich ważnym wyróżnikiem jest fakt, iż nie posiadają one formy drukowanych banknotów czy bilonu w porównaniu z tradycyjnymi, fiducjarnymi walutami. 

Cechą, która wyróżnia wszystkie kryptowaluty, jest fakt, iż są one oparte na kryptografii. Jest to określenie dla zbioru rozmaitych metod i technik umożliwiających efektywne i bardzo sprawne szyfrowanie danych - stąd właśnie pochodzi ich nazwa. Handel kryptowalutami w ogromnym stopniu wykorzystuje zasady kryptografii, dlatego też wszelkiego rodzaju transakcje, które zawiera się na rynku kryptowalut, cechuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. 

Obecnie na świecie istnieje ponad 15 tysięcy rozmaitych kryptowalut, a liczba ta cały czas rośnie. Warto zaznaczyć, że w 2021 roku cały rynek kryptowalutowy wart był aż... 2,1 biliona dolarów. Z kolei wartość bitcoina, czyli pierwszej i w dalszym ciągu najpopularniejszej kryptowaluty, wyniosła aż 868,7 miliarda dolarów. Wszystkie te liczby udowadniają, iż w tym momencie inwestycja w kryptowaluty jest jedną z najpopularniejszych form ulokowania kapitału.

Kryptowaluty - ryzyko 

Mimo tego, iż zainteresowanie kryptowalutami od lat jest bardzo duże, trzeba zdawać sobie koniecznie sprawę z faktu, iż ryzyko związane z tego typu transakcjami jest bardzo duże. Z racji tego, iż rynek ten jest zdecentralizowany i nie ma jednej instytucji nadzorującej, istnieje tutaj ryzyko ogromnych wahań kursowych. Notowania kryptowalut mogą ulegać zmianom nawet o kilka tysięcy procent, co sprawia, że można zarówno bardzo dużo zyskać jak i też równie dużo stracić. 

Jak przygotować się do inwestycji?

Odpowiednie przygotowanie do inwestycji w kryptowaluty to absolutny priorytet. W pierwszej kolejności trzeba zdobyć jak najszerszą wiedzę na temat działania tego rynku oraz technologii blockchain. Następnie trzeba określić swój cel inwestycyjny - może to być krótkoterminowy zysk czy też może strategia długoterminowa. Następnie przychodzi czas na znalezienie giełdy kryptowalutowej. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo naszych środków.

Należy korzystać wyłącznie z usług renomowanych giełd kryptowalutowych, które istnieją od dłuższego czasu oraz mogą poszczycić się bardzo wysokimi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Warto też sprawdzić, jaką ofertę kryptowalut one posiadają, jakie narzędzie handlowe oferują oraz jaki jest koszt korzystania z oferowanych przez nie usług. 

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.