Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Ethereum (ETH) i większość głównych altcoinów gwałtownie spadła w niedzielę, przedłużając dziesięciodniowe tąpnięcie, które spowodowało spadek łącznej wartości rynku o ponad 1 bilion dolarów.

Cena Ethereum zanurzyła się poniżej 2 000 USD po raz drugi od 7 kwietnia, osiągając dołek na poziomie 1 870 USD. Ether pierwszy raz spadł poniżej psychologicznego progu w zeszłym tygodniu, gdy Bitcoin (BTC) na krótko zszedł poniżej 30 000 USD. Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej handluje obecnie na poziomie ok. 1 936 dolarów, co oznacza spadek o prawie 16% w ciągu 24 godzin.

Upadek ETH sprawił, że strata od rekordowego poziomu 4200 USD to aż 54%.

Bitcoin nadal wywiera grawitacyjny wpływ na szerszy rynek kryptowalut. Skoordynowany odpływ BTC w ciągu ostatniego tygodnia spowodował spadek nastrojów na rynku, ciągnąc Crypto Fear & Greed Index do poziomu "Extreme Fear". Jest to poziom najniższy od przynajmniej roku.

fear and greed

Niektórzy analitycy już wcześniej przewidywali duży spadek ETH. Podpierali to dużym napływem cyfrowej waluty na giełdy, który zazwyczaj sygnalizuje, że wieloryby szykują się do sprzedaży.

Patrząc poza wykresy, Fundacja Ethereum ujawniła niedawno, że naprawiła "poważne zagrożenie" smart kontraktów. Odbyło się to po wdrożeniu hard forka Berlin, które miało miejsce w zeszłym miesiącu. Jak napisali Martin Holst Swende i Peter Szilagyi w dniu 18 maja, zagrożenie to sprawiło, że sieć Ethereum była bardzo podatna na "złośliwe transakcje". Po naprawieniu problemu, Fundacja ujawniła lukę "w interesie przejrzystości".

Optymizm wokół Ethereum był bardzo wysoki przez większą część 2021 roku. Wszystko za sprawą długo oczekiwanej aktualizacji EIP-1559. Będzie ona częścią zaplanowanego na lipiec hard forka London. Jego celem jest zmiana struktury opłat Ethereum i usunięcie niepewności związanej z kosztami gazu.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.