Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Wczoraj pseudonimowy wieloryb ETH "Gimli" kupił 28 miliardów SHIB za 1,2 miliona dolarów. Gimli ma za sobą wielomiesięczną historię zbierania memecoina, który jest obecnie 13. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Kolekcjonowanie SHIB

WhaleStats - konto na Twitterze analizujące ruchy najbogatszych 1000 portfeli ETH - zwróciło wczoraj uwagę na tę transakcję. Najwyraźniej Binance wysłał dokładnie 28 236 296 316 SHIB do Gimli za 1 204 823 USD.

Łącznie z najnowszym zakupem, Gimli posiada teraz aż 1 281 667 671 716.74 SHIB nabyte za 53 977 897 dolarów. Jest to więcej niż Binance posiada na swojej giełdzie: 531 107 299 855.73 SHIB o wartości 22 367 776.

Kupujący powinni być ostrożni na tym froncie. Chociaż SHIB jest kryptowalutą, jest daleki od decentralizacji. Według danych Coincarp, 20 największych adresów SHIB kontroluje 70% podaży tokenów.

WhaleStats klasyfikuje Gimli jako 246. największy adres ETH. Jego adres składa się w 25% z SHIB. Shiba Inu ma większą wartość nawet niż jego saldo ETH. Wieloryb od czerwca dokonuje dużych i regularnych zakupów tokena i zyskał dzięki temu pewien rozgłos.

Wzrost Shiba Inu

SHIB jest pochodną memecoina, znaną jako "zabójca Dogecoina". Chociaż Dogecoin został pierwotnie stworzony jako żart, ugruntował się jako kryptowaluta z pierwszej dwudziestki. Shiba Inu znajduje się obecnie w jej szeregach, z kapitalizacją rynkową bliską 23 miliardów dolarów. Po październikowym skoku udało mu się nawet na krótko prześcignąć swojego rywala.

Jak można się spodziewać, zarówno DOGE, jak i SHIB są wysoce spekulacyjne, nawet wśród innych kryptowalut. Są one pod silnym wpływem krótkoterminowych nastrojów rynkowych - zwłaszcza gdy wpływ na nie ma entuzjasta Dogecoina, Elon Musk.

Kopie Dogecoina gwałtownie wzrosły, gdy prezes Tesli zaprezentował swojego nowego psa - Shiba Inu. Z drugiej strony, SHIB zatonął po tym, jak Musk ogłosił, że osobiście nie posiada tej monety.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.