Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Projekt Chiliz ogłosił uruchomienie sieci testowej Scoville dla nowo utworzonej warstwy 1 sieci blockchain Chiliz Chain 2.0, znanej również jako CC2.

CC2 będzie dążyć do zwiększenia możliwości Web3 dla znanych firm sportowych i rozrywkowych w zakresie tworzenia niewymiennych tokenów (NFT) i fan tokenów, budowania zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi) i gier typu play-to-earn (P2E), a także wdrażania szeregu programów i usług dla swojej społeczności.

Założony w 2018 roku i mający siedzibę na Malcie Chiliz stał się wiodącym cyfrowym aktywem dla zaangażowania sportowego. Jego rodzimy token, CHZ, służy jako podstawowa waluta w ramach platformy Socios.com.

Podając szczegóły dotyczące procesu zatwierdzania interesariuszy, jak również mechanizmu walidacji on-chain proponowanego w ramach modelu proof-of-stake authority, główny strateg Chiliz, Max Rabinovitch, stwierdził, że:

Lczba walidatorów będzie się z czasem zwiększać, w miarę jak ekosystem będzie się rozrastał, a opłaty będą na tyle wysokie, że będzie można je rozłożyć na większą liczbę walidatorów. Zatwierdzanie walidatorów musi przejść przez nasz proces zarządzania, w którym walidatorzy głosują nad zatwierdzeniem nowych walidatorów. Siła głosu będzie zależeć od ilości $CHZ zgromadzonych przez każdego walidatora.

Po pomyślnym wdrożeniu sześciofazowego planu działania sieci testowej - w którym tytuł każdej iteracji jest zgodny z etosem marki i przebiega w porządku chronologicznym opartym na skali Scoville'a dla papryczek chilli - start sieci głównej Habanero spodziewany jest między trzecim a czwartym kwartałem tego roku.

CHZ znajduje się obecnie na 66. miejscu w rankingu kapitalizacji rynkowej i jest wyceniany na 0,284 USD. Aktywo to osiągnęło rekordowy poziom 0,89$ ponad rok temu i od tego czasu spadło w stosunku do innych instrumentów na rynku.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.