Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Po tym, jak Bitcoin stał się aktywem, które przyniosło zyski większości dotychczasowych inwestorów, wokół kryptowaluty zrobiło się wiele szumu, który prawdopodobnie dotarł do Ciebie. Jednak osobom, które nie mają doświadczenia z kryptowalutami, nasuwa się wiele pytań. Najczęściej zadawanym pytaniem wśród początkujących graczy jest to, jak kupić bitcoin. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z aktywami cyfrowymi najprostszym sposobem jest zarejestrowanie się na giełdzie kryptowalut.

Ponadto istnieją inne metody pozyskiwania bitcoinów, takie jak wydobywanie bitcoinów. Od czasu wprowadzenia Bitcoina na rynek w 2009 r. podaż kryptowalut rośnie wykładniczo każdego roku. Jedną z największych przyczyn takiego stanu rzeczy jest niewiarygodna aprecjacja Bitcoina.

Wprowadzone na rynek w 2009 roku cyfrowe aktywa to zdecentralizowany instrument pieniężny, który eliminuje potrzebę istnienia pośredników, takich jak banki czy rządy, a zamiast tego wykorzystuje sieć komputerową peer-to-peer do potwierdzania transakcji bezpośrednio między użytkownikami. Wielu analityków określa je jako zabezpieczenie przed inflacją, zwłaszcza w czasach rekordowej inflacji, takich jak obecne.

Pieniądze fiat (takie jak lew bułgarski czy euro na Twoim koncie bankowym) są zabezpieczone i regulowane przez rząd, który je emituje. Usunięcie tych organów nadzorczych otwiera wiele nowych możliwości, w tym szybszy i tańszy przepływ pieniędzy w globalnym Internecie oraz umożliwienie jednostkom maksymalnej kontroli nad własnym majątkiem.

Z drugiej strony Bitcoin działa dzięki połączeniu technologii sieciowej i kryptografii oprogramowania - nauki o przekazywaniu tajnych informacji, które mogą być odczytane tylko przez nadawcę i odbiorcę. W ten sposób powstaje waluta oparta na kodzie, a nie na wartości fizycznej, takiej jak złoto czy srebro, lub na zaufaniu do centralnych organów finansowych.

W zależności od Twoich celów, bitcoin może funkcjonować jako

- inwestycje

- środek przechowywania wartości, jak złoto

- sposób na przekazywanie wartości na całym świecie

- a nawet tylko sposobem na poznanie nowej technologii

Bitcoin można legalnie używać, posiadać i handlować nim, a także wydawać na wszystko - od podróży po darowizny na cele charytatywne. Jest ona akceptowana jako płatność przez coraz większą liczbę firm, w tym Microsoft i Expedia.

Czy bitcoin to pieniądz? W rzeczywistości jest on wykorzystywany jako środek wymiany, przechowywanie wartości i jednostka rozliczeniowa - wszystkie te cechy są właściwościami pieniądza. Jednocześnie istnieje on tylko w formie cyfrowej, nie ma fizycznej wersji.

Cena bitcoina znacznie wzrosła. W kwietniu 2011 r. jego cena wynosiła 1 USD. Jesienią 2021 r. osiągnął rekordowy poziom ponad 69 000 USD.

Podsumowując, jeśli chcesz wejść w posiadanie kryptowaluty, najprostszym sposobem jest zarejestrowanie się na giełdzie kryptowalut i zakup jej stamtąd. Sprawdź, czym są giełdy kryptowalut, jak wybrać odpowiednią dla siebie giełdę i jak kupować Bitcoin, rejestrując się na tych giełdach.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.