Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, chce, aby sieć znalazła zastosowania wykraczające poza DeFi.

Vitalik Buterin wyraził swoje zainteresowanie tym, by Ethereum stało się warstwą bazową dla zdecentralizowanych mediów społecznościowych. Przemawiając w środę na EthCC, Buterin wygłosił wykład na temat "rzeczy, które mają znaczenie poza DeFi".

Buterin nakreślił swoją wizję przyszłości Ethereum, wyjaśniając, że "zawsze wykraczało ono poza finanse". Skupił się na potencjalnym wykorzystaniu smart kontraktów w zdecentralizowanych mediach społecznościowych. Zauważył, że zdecentralizowane media społecznościowe stały się ostatnio punktem zainteresowania wśród innych entuzjastów kryptowalut, odnosząc się do niedawnej sugestii Stani Kulechova, aby Aave zbudowała "Twittera na Ethereum".

Buterin wyjaśnił, że pewne postępy w kierunku zdecentralizowanych mediów zostały poczynione w przestrzeni NFT, w szczególności odnosząc się do Ethereum Name Service. Projekt ten pozwala użytkownikom umieścić swój adres Ethereum w formacie czytelnym dla człowieka; domeny są emitowane jako ERC-721 NFT.

Poruszył on również pomysł wykorzystania Ethereum jako zdecentralizowanej usługi logowania. Zamiast polegać na scentralizowanych platformach mediów społecznościowych, które przejmują na własność tożsamość swoich użytkowników, jego zdaniem portfele społecznościowe mogą stanowić lepszą alternatywę.

Następnie przeszedł do dyskusji na temat wykorzystania Ethereum do finansowania retroaktywnego, podobnie jak w przypadku nadchodzącej propozycji EIP-1559 dla blockchain.

Zdecentralizowane podejmowanie decyzji jest znacznie lepsze w decyzjach retrospektywnych niż prospektywnych.

- przekonywał

Buterin zakończył swój wykład stwierdzeniem, że "ekosystem Ethereum musi się rozszerzyć poza samo tworzenie tokenów, które pomagają w handlu tokenami".

Wspomniał o a16z w odniesieniu do znaczenia funduszy inwestycyjnych w DeFi i powiedział, że podczas gdy działania generujące zyski, takie jak yield farming, są użyteczne, są one "wartościowe tylko do warstwy 1 i 2". Poza tym, Buterin ostrzegł o ryzyku. Twierdzi on, że układanie pieniężnych klocków lego jeden na drugim "do nieskończoności" może zaszkodzić Ethereum w dłuższej perspektywie. Powiedział:

Kiedy dojdziesz do warstwy 6, w rzeczywistości zwiększasz niestabilność finansową i ryzyko, że cała ta sprawa się zawali i potencjalnie rozgniewa kilka organów regulacyjnych.

Podczas gdy Buterin opisał DeFi jako "wąską rzecz", jest ona powszechnie uważana za główny przypadek użycia Ethereum. W ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił jego gwałtowny wzrost, a w ekosystemie zablokowanych jest obecnie około 56 miliardów dolarów.

Czytaj więcej o Ethereum i dowiedź się jak je kupić:  https://www.kryptoporadnik.pl/jak-gdzie-kupic-ethereum-eth/

2 Komentarze

  • Fiołek999
    Posted 28 sierpnia 2021 04:00

    Nie ma co ukrywać – DeFi jeszcze przez długi czas będzie odgrywało znaczącą rolę w ekosystemie ETH. No ale cóż – zobaczymy na jakie pomysły wpadnie Vitalik z ekipą 😉 W końcu z NFT się udało.

  • Iga
    Posted 30 sierpnia 2021 20:30

    I ma rację. Mi się wydaje, że defi i te całe yieldy to zwykły hype, który zostanie zastąpiony niedługo czymś bardziej realistycznym. Pozdrawiam.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.