Poradniki

1. Wpłata przez Bluemedia/Bluecash - jak błyskawicznie zaksięgować środki na Beatcoin.pl?

Po pierwsze, gdy zalogujesz się na naszą giełdę udaj się do sekcji wpłata . Tak wyświetli Ci się tytuł wpłaty do przelewów. Zapisz go gdzieś, lub zapamiętaj.


Kolejnym krokiem jest udanie się na stronę wpłat Wpłaty Bluemedia (https://bm.pl/#!/przelewy/start) i utworzenie nowej transakcji. System poprosi Cię o założenie nowego konta na serwisie. W tym miejscu ustalasz również numer bankowy na który wpłacasz środki. Nasz numer konta BOŚ to 63 1540 1014 2101 5803 2502 0002. Podaj kwotę jaka interesuje Cię do wpłaty, oraz kilka danych kontaktowych. 

 

Pamiętasz jak zapisywałeś swój indywidualny tytuł przelewu? Jeśli tego nie zrobiłeś wróć do punktu na samym początku tego poradnika. Tytuł musi być podany w niezmienionej formie. Tylko i wyłącznie to gwarantuje błyskawiczny przelew. Dodatkowo prosimy, abyś podał dokładne dane, takie jak podałeś w ustawieniach Beatcoin.pl. 
Bardzo ważne w tym miejscu jest zaznaczenie "powiadom odbiorcę o przelewie". Stały email informujący nas o wpłatach to [email protected]
 

Następny punkt to informacje o Twoim koncie. Jest to niezbędny formularz, który trzeba wypełnić by móc zostać przekierowanym do bramki płatności swojego banku w celu wykonania przelewu. Jako przykład podaliśmy naszego stałego klienta. 

 

 

Ostatnim punktem przed przekierowaniem Cię do bramki płatności Twojego banku jest sprawdzenie danych osobowych i danych przelewu. Po tym punkcie zostaniesz przekierowany do strony swojego banku gdzie odbywa się płatność. Jeśli pieniądze nie zaksięgują się u nas w ciągu maksymalnie godziny - zadzwoń na numer naszej infolinii. 

 


2. Wpłata przez Homepay.pl lub Dotpay.pl. 

Homepay wyróżnia się tym, że księgowanie środków wysyłanych za pomocą tego pośrednika nie wymaga od nas żadnych potwierdzeń. Wszystko odbywa się automatycznie. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że nie wszystkie banki obsługują przelewy całą dobę. W przypadku Dotpay, sprawa jest dużo prostsza ponieważ zostaniesz automatycznie przekierowany do pola wpłaty i po zalogowaniu się do swojego banku formularz zostanie uzupełniony automatycznie. 
Godziny i dni księgowania przez poszczególne banki w Homepay przedstawiają się następująco:

 

Błyskawiczne wpłaty dla poniższych banków w Dotpay odbywają się całodobowo:

 

Aby zdeponować środki i zwiększyć swoje saldo udaj się do sekcji  wpłata i wybierz opcję Dotpay, bądź Homepay. Następnie uzupełnij swoje dane i wpisz kwotę, którą chcesz zdeponować i kliknij button "wpłać".

 

Zostaniesz przekierowany do strony Homepay, lub Dotpay, gdzie wybierzesz z którego banku chcesz wpłacić środki. 

 

Natomiast w Dotpay.pl wybór banku wygląda następująco:

 

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie swoich danych. Wymagane dane pobierane są z Twojego konta na Beatcoin i oznaczone gwiazdką na Homepay. W przypadku wpłaty przez Dotpay zostaniesz od razu przekierowany do strony swojego banku i realizujesz wpłatę. 

 

Kliknij w kolejny krok by otrzymać informacje o przelewie jaki musisz wykonać. W sekcji "zaloguj się do swojego banku" znajduje się button-odnośnik, który przekieruje Cię do strony banku jaki wybrałeś. Zaloguj się i skopiuj dane do przelewu jakie zostały wygenerowane na stronie "Twoja płatność". Pamiętaj, że tytuł przelewu musi być dokładnie przekopiowany i nie może różnić się ani znakiem. Kiedy dokonasz przelewu możesz na bieżąco sprawdzać status płatności za pomocą buttona sprawdź. 

Jeśli Twój bank nie księguje przelewów 24/7 a minęły już godziny księgowania w Twoim banku otrzymasz wpłatę od razu gdy bank zacznie księgować przelewy (z reguły w kolejny dzień roboczy o 8 rano). Wpłata księguje się automatycznie i nie wymaga ani naszej, ani Twojej ingerencji. Jeśli Twój bank nie księguje przelewów w momencie w którym chcesz wpłacić środki skorzystaj z wpłaty Bluemedia.  
 

3. Wpłata na portfel BTC lub innych aktualnie dostępnych kryptowalut.

W zasadzie jest to najprostsza forma wpłaty. Jedyne co musisz zrobić to uruchomić swój portfel kryptowaluty i zaadresować wysłanie środków na swój indywidualny portfel Beatcoin.pl. Aby to zrobić uruchom sekcję Wpłata  a następnie wybierz interesujący Cię portfel. 


 

Podany portfel to Twój indywidualny portfel. Każdy użytkownik podczas rejestracji otrzymuje własne portfele i nikt inny nie ma możliwości mieć do nich dostępu. Po wpłacie środków otrzymasz powiadomienie. Środki, które widzisz jako oczekujące to nic innego jak pieniądze oczekujące na potwierdzenia z sieci. Wymagamy trzech potwierdzeń byś mógł obracać swoimi walutami na Beatcoin.pl. 
 

Uwaga! W przypadku wpłacania Monero (XMR) na swoje konto dostaniesz wygenerowany zintegrowany adres wpłaty. Jest to adres portfela + identyfikator płatności. Jest to uproszczona forma wpłaty XMR, bez konieczności podawania osobno portfela i osobno id. Zintegrowany adres wpłaty wpisz w polu adresu odbiorcy Monero. 

4. Wystawianie nowych transakcji. 

Transakcje na naszej giełdzie umożliwiają Ci ustawienie parametrów, w zależności od potrzeb. 

Słowem wstępu, wystawiając swoją transakcję sam wybierasz czy chcesz określić jej wielkość po cenie łącznej transakcji, kursie, czy może ilości kupowanej waluty. 
Aby zacząć handlować udaj się do działu giełda .
Pola, jakich używasz uzupełniasz dowolnie, pamiętając że jedno z nich musi być zawsze zablokowane. Zablokowane pole oznaczone jest symbolem  i obliczane jest na podstawie danych z odblokowanych  pól. 

Przykładowo - chcieliśmy sprzedać 3 Bitcoiny po kursie 5100zł. W polu Kurs PLN wpisaliśmy liczbę 5100, oznaczającą kurs dla jednego bitcoina, w polu Ilość BTC wpisaliśmy 3, i jest to łączna ilość Bitcoinów jakie chcemy wystawić na giełdę. Pole Cena PLN zostało obliczone z przemnożenia pól Kurs PLN Ilość BTC i wynosi łączną cenę transakcji. Poniżej znajduje się napis Otrzymasz: X PLN. Jest to dokładna kwota, po odjęciu naszych prowizji, którą otrzymasz po zakończeniu transakcji. 

Tak wygląda przykładowe zablokowanie innego pola:
 

Nowa transakcja zakupu wygląda analogicznie, jednak obliczana cena w polu otrzymasz liczona jest w wybranej kryptowalucie np. BTC. Jest to ilość BTC, którą otrzymasz po tym, jak inni użytkownicy wykupią Twoją transakcję. 


Kiedy wystawiasz transakcję np. sprzedaży system automatycznie sprawdza, czy ktoś inny nie chce kupić BTC po tym samym kursie i jeśli znajdzie podobną ofertę kupi ją automatycznie w całości, bądź jej pasującą do Twojej oferty część. 

Dla wyjaśnienia: transakcje Sprzedaj umieszczane są na giełdzie w Oferty sprzedaży (ASK), lub automatycznie (częściowo lub w całości) dokonywane z Oferty zakupu (BID).  
 i na odwrót: transakcje Kup umieszczane są na giełdzie w Oferty zakupu (BID), lub automatycznie (częściowo lub w całości) dokonywane z Oferty sprzedaży (ASK). 

5. Szybkie transakcje

Szybkie transakcje polegają na tym, że wpisujesz ile danej kryptowaluty chcesz sprzedać, lub kupić, a nasz system wybiera dla Ciebie najbardziej korzystne oferty i automatycznie je kupuje. Jeśli na giełdzie braknie ofert, lub wykupisz wszystkie - szybka transakcja wystawi ofertę po ostatnim najkorzystniejszym (ostatnim) kursie na giełdzie. 

Uwaga! Jeśli używasz szybkiej transakcji - na małych rynkach - sprawdź, czy liczba waluty którą chcesz kupić jest wystawiona na giełdzie w odpowiedniej cenie! Jeśli np. na giełdzie będzie oferta 1 BTC po kursie 15 tyś złotych i druga -  1BTC po kursie 5zł, używając szybkiej sprzedaży i określając wartość "sprzedam 2 BTC" sprzedasz również dla tej drugiej oferty! Rzecz ta dotyczy małych rynków, na których jest mało ofert. 

 

6. Handel botem (z botem).

Wystarczy, że okreslisz botowi jakie cena/kurs BTC/LTC Cię interesują, by sprzedać lub kupić swoje środki. 
Transakcje handlu botem wyróżniają się tym, że gdy wystawiasz transakcję nie pojawia się ona na giełdzie. Środki z Twojego konta nie są pobierane, a bot czeka na odpowiednią ofertę. W opcji "sprzedaj" Bot określa czy dana transakcja jest droższa niż kurs, który podałeś botowi. Np. kiedy każesz botowi sprzedać BTC powyżej 4000, ten najpierw przeszukuje giełdę w celu zweryfikowania czy są jakieś transakcje spełniające kryteria, a następnie czeka na kolejne oferty by móc sprzedać Bitcoiny. W tym przykładowym przypadku bot sprzeda Bitcoiny dla każdej transakcji o kursie wyższym niż 4000. 
Wystawianie transakcji wygląda identycznie jak w punkcie 4. 

Transakcje bota oznaczone są symbolem na liście Twoich transakcji.

W handlu botem nie pobierzemy od razu środków z Twojego konta. Bot będzie czekać na odpowiednią ofertę - następnie sprawdzi czy posiadasz wystarczające saldo by ją wykupić i dopiero kupi ją dla Ciebie. Bot ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi rodzajami transakcji. Ma również możliwość wykupowania z już istniejących ofert.