Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Rynek Binance NFT oraz Państwowe Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu połączyły siły, aby stworzyć i wydać limitowaną edycję niewymiennych tokenów z cyfrowymi kopiami znanych na całym świecie arcydzieł. Kolekcja będzie składać się z dzieł Vincenta van Gogha, Leonarda da Vinci i wielu innych.

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła, że nawiąże współpracę z jednym z największych rosyjskich muzeów - Państwowym Muzeum Ermitażu - w celu wystawienia NFT cenionych dzieł sztuki, takich jak Lilac Bush (Vincent van Gogh), Madonna Litta (Leonardo da Vinci), Corner of the Garden at Montgeron (Claude Monet) i Composition VI (Wassily Kandinsky).

Binance uruchomi aukcję pod koniec sierpnia 2021 roku. Każde dzieło sztuki będzie składało się z dwóch kopii NFT: pierwsza będzie przechowywana w Muzeum w Petersburgu, a druga zostanie sprzedana na rynku Binance NFT. W ramach współpracy muzeum będzie zbierało wszystkie zyski z projektu.

Mikhail Piotrovsky - dyrektor muzeum - osobiście podpisze każdy egzemplarz, nadając limitowanej serii prac autentyczności i unikalności. Projekt miałby na celu podkreślenie demokratycznego charakteru Państwowego Ermitażu i pokazanie, że digitalizacja będzie nieuchronnie kolejnym krokiem w świecie kolekcjonowania dzieł sztuki. Piotrovsky powiedział:

Nowe technologie, w szczególności blockchain, otworzyły nowy rozdział w rozwoju rynku sztuki, na czele z własnością i gwarancją tej własności... Jest to ważny etap w rozwoju relacji między osobą i pieniędzmi, osobą i rzeczą.

Z kolei Helen Hai - szefowa Binance NFT - skomentowała wzajemne partnerstwo:

Uznanie technologii blockchain i NFT przez jedno z największych muzeów na świecie to kolejny krok w kierunku globalnej cyfryzacji. Bardzo doceniamy możliwość współpracy z The State Hermitage, razem tworzymy historię.

Zgodnie z komunikatem, w aukcji może wziąć udział każdy użytkownik platformy. Rynek NFT firmy Binance będzie korzystał z tej samej sieci kont co Binance.com, więc nowi klienci będą musieli najpierw zarejestrować się na giełdzie.

1 komentarz

  • MateuszzCz
    Posted 28 sierpnia 2021 04:04

    za niedługo się okaże, że rynek nft przebije kapitalizacją defi. ostatnimi czasy hype jest spory

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.