Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Singapurski operator krypto portfeli, którego celem jest masowa adopcja kryptowalut, właśnie pokazał, jak proste jest w praktyce przesyłanie sobie kryptowalut przy pomocy platform social media.

Ethereum przesłany za pomocą kilku kliknięć

W celu demonstracji firma Torus wysłała 0,01 ETH kilku największym postaciom na Twitterze. Uhonorowani zostali między innymi Elon Musk, Vitalik Buterin oraz CEO Binance, Changpeng Zhao. To tylko przedsmak możliwości Torusa. W najnowszej aktualizacji singapurskie przedsiębiorstwo udostępnia także możliwość tworzenia portfeli na innych platformach social media takich jak: Google, Reddit, Discord, Github, Twitter, Facebook, Twitch, AppleID oraz LinkedIn. Co więcej, korzystanie z nich możliwe jest przy pomocy technologii Passwordless Accounts. Polega ona na wykorzystaniu Auth0, czyli serwera proxy, który łączy konto Torus wraz z podmiotem dokonującym weryfikacji danych (przykładowo Twitterem).

Rosnące możliwości łatwych transferów kryptowalut

Parę tygodni temu jeden z potentatów na rynku kryptowalut – bitcoin.com wprowadził możliwość przesyłania dowolnej ilości Bitcoin Cash na czyjś adres mailowy. Innowacyjność usługi wykracza daleko poza samą możliwość transferowania BCH na adres pocztowy. Można tak ustawić parametry transakcji, aby przelane środki były dostępne tylko przez określony czas. Po jego minięciu wrócą one na konto podane w formularzu nadawczym. Cała usługa bardzo przypomina nadawanie klasycznych listów poleconych. Ich odebranie możliwe jest przez wskazaną osobę, a w razie niedostarczenia wrócą do adresata. Założyciel bitcoin.com, Roger Ver w swojej wypowiedzi dla serwisu Cointelegraph powiedział:
“Nie ma znaczenia, jakiej są oni narodowości, w jakim kraju przebywają ani nic innego. Jeśli tylko mają dostęp do maila, to będą mieć dostęp do przesłanych im Bitcoin Cash. Bitcoin.com nigdy nie przechowuje kopii klucza prywatnego”.
Sam system zwracania niedostarczonych pieniędzy będzie opierał się na ustalonych wcześniej przez nadawcę warunkach:
“Przechowujemy potwierdzoną transakcję, aby być w stanie zrefundować BCH z powrotem do nadawcy, po minięciu określonej liczby dni od transferu. W ten sposób, jeśli odbiorca nie odbierze swoich Bitcoin Cash, to nadawca otrzyma je automatycznie” – dodaje Roger Ver.

1 komentarz

  • coztego
    Posted 6 września 2021 19:04

    Supert, że coraz to nowsze firmy rozwijają swoją technologię w oparciu Ethereum, ale co z tego jeżeli nadal opłaty są OGROMNE!!!

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.