Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dane od dostawcy analiz on-chain Glassnode wykazały, że średni hash rate Bitcoina osiągnął w tym tygodniu nowy rekord wszech czasów. Przekroczył on bowiem dzienną średnią 178 eksahaszy na sekundę po raz pierwszy w historii.

Bitinfocharts potwierdza ten rekord, raportując aktualny hash rate na poziomie 176 EH/s. W lutym dwukrotnie przekroczył on 150 EH/s i od dwóch miesięcy utrzymuje się wysokim poziomie, stale rosnąc.

Hashrate jest często uważany za "moc obliczeniową" dla sieci Bitcoina i silny znak jej bezpieczeństwa. Im wyższy hashrate, tym trudniej jest zaatakować sieć.

Bycze wskaźniki on-chain zostały zaobserwowane przez analityka danych Rafaela Schultze-Krafta [@n3ocortex]. Podkreślił on również, że ATH osiągnęła też trudność wydobycia.

Górnictwo nigdy nie było bardziej opłacalne

Analityk zauważył, że górnicy Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca zarabiają ponad 50 milionów dolarów dziennie. Przedstawił to w odpowiedniej perspektywie, wskazując, że rok temu liczba ta wynosiła około 12 milionów dolarów. Obecne zarobki są więc czterokrotnie wyższe, pomimo obcięcia nagród za blok podczas halvingu w maju 2020 roku.

Co więcej, górnicy hodlują nowe monety. W okresie poprzedzającym poziom cenowy 40 tys. dolarów górnicy agresywnie wyprzedawali zasoby, aby pokryć swoje koszty. Teraz jednak z powrotem przeszli w tryb akumulacji.

W rzeczywistości, niewydana podaż Bitcoina (BTC, które nigdy nie opuściły oryginalnych adresów wydobywczych), zaczęła ponownie rosnąć po szybkim i gwałtownym spadku o około 15k BTC na początku roku. Więcej hodlingu niż wydawania.

Schultze-Kraft dodał, że bezpośrednie przelewy BTC z portfeli górników na giełdę znacznie spadają. Nawet zdominowany przez USD wolumen górników na giełdę zmniejszył się pomimo stabilnej ceny. Jednak aktywność górników stanowi niewielki ułamek wolumenu obrotu BTC jako całości.

Analityk doszedł do wniosku, że te wskaźniki są bardzo bycze, a górnicy mają niewielką motywację do spieniężenia swojego urobku.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.