0 Comments

Czym jest X42 Protocol?

To blockchain, który znajduje się w drugiej fazie rozwoju, po skończeniu której możliwe będzie budowanie i hostowanie zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

x42 Protocol to blockchain oparty na algorytmie Proof of Stake (PoS), nie token.

x42 Protocol to blockchain, który jest całkowicie darmowy (brak opłat za przesyłanie) i bardzo szybki (niemal natychmiastowe księgowanie przesłanych środków).

Co oferuje x42 Protocol na chwilę obecną?

a) portfel xCore z możliwością stakowania, w tym również tzw. Cold Staking, czyli pasywne zarabianie

a) możliwość hostowania xServer(a), który bierze udział w przetwarzanie transakcji w sieci x42, wkrótce umożliwi również hostowanie dApps czy stakowanie

c) Price Lock (zdecentralizowany Bitpay). To system, który umożliwia dokonywanie płatności w x42 w czasie rzeczywistym i może zostać zaimplementowany na dowolnej stronie internetowej

Co jeszcze warto wiedzieć o x42 Protocol?

Maksymalna ilość monet x42 w obiegu wynosić będzie 42 miliony. W chwili obecnej jest ich nieco ponad 20 milionów, czyli mniej niż połowa, reszta wejdzie do obiegu w ciągu kilku najbliższych lat poprzez proces stakowania.

W chwili obecnej x42 Protocol ma bardzo małym Market Cap na poziomie około 1 mln $ i jest notowany na bardzo małych, niszowych giełdach Stex czy Graviex, czyli wciąż ogromny potencjał do wzrostów z chwilą wejścia na większe giełdy.

Projekt ten finansowany był/jest ze środków założycieli (brak ICO - Initial Coin Offering). Czyli chłopaki z x42 Protocol najpierw robią robotę, a dopiero później wychodzą z tym do ludzi, a nie najpierw zbierają pieniądze i zaczynają "coś" dłubać jak znaczna większość projektów.

Projekt ten jest stale rozwijany przez bardzo aktywny zespół, z którym można w bardzo łatwy sposób skontaktować się choćby poprzez Discord.

Bardzo prawdopodobne, że ten projekt to jedna z perełek, która czeka cierpliwie na swoje odkrycie i może przynieść dobry zwrot z inwestycji w przyszłości, nie mniej jednak zachęcam wszystkich do zrobienia własnej analizy tego projektu, odwiedzenia ich strony internetowej, przeczytania Whitepaper(a), a także do kontaktu z twórcami poprzez email/Discord.

Przydatne linki:

Strona projektu https://www.x42.tech/

Coinpaprika https://coinpaprika.com/waluta/x42-x42/

Twitter https://twitter.com/x42protocol

Bitcointalk https://bitcointalk.org/index.php?topic=4799548.0

Reddit https://www.reddit.com/r/x42/

Discord https://discord.com/invite/DuakaG3

GitHub https://github.com/x42protocol

Ciekawe artykuły/wywiady na temat x42 Protocol:

x42 Protocol: Building a Feeless Cryptocurrency that Allows Anyone to Easily Host Decentralized Applications

Decentralized Bitpay that you can profit from? from SatoshiStreetBets

https://medium.com/@cryptojw86/why-x42-protocol-is-not-just-another-masternode-project-7bd6d7283c7d

Changed status to publish