0 Comments

Witam.
Zastanawiam się nad zarabianiem na arbitrażu na kryptowalutach.
Rozumiem samą koncepcję takiego zarabiania natomiast mam kilka pytań odnośnie praktyki. Czy są tutaj osoby, które w ten sposób zarabiają i są w stanie odpowiedzieć na moje pytania?
Chodzi mi o zabezpieczenie zysków z arbitrażu. Tzn. po sprzedaży kryptowaluty na giełdzie drożej mam w teorii zysk, ale trzymając ta kryptowalutę na giełdzie jestem narażony na zmianę kursu danej kryptowalutę co może spowodować że jeśli jej kurs spadnie to mój cały zysk może “wyparować”. Jeśli np. zarobiłem 10% na arbitrażu a kurs danej kryptowaluty spadnie o 10% to zostaje z niczym, wychodzę na przysłowiowe zero. Co powinienem zrobić żeby ten zysk w praktyce spieniężyć?
Czy powinienem wymienić ta kryptowalutę na walutę tradycyjną (np. dolara czy euro) i wtedy mam zabezpieczony zysk czy macie jakieś inne metody? Czy jest w ogóle taka możliwość żeby wymienić kryptowalutę na walutę tradycyjna i trzymanie jej na giełdzie?
Kolejna sprawa to czy jest możliwość wypłaty środków z giełdy na konto bankowe w tradycyjnej walucie czy można tylko przelewać na portfel poszczególne kryptowaluty?
Następna kwestia dotyczy przelewu środków w walucie tradycyjnej z giełdy na giełdę. Jeśli np. dokonam arbitrażu i kryptowalutę zamienię na walutę tradycyjną to czy będę mógł później kiedy trafi się okazja na innej giełdzie przelać środki w walucie tradycyjnej z jednej giełdy na drugą? Np. mam środki po arbitrażu na giełdzie A (np. dolary) i pojawia mi się okazja arbitrażowa na giełdzie B. Czy mam możliwość żeby przelać te dolary z giełdy A na giełdę B czy można to zrobić tylko w kryptowalucie i jak długo ewentualnie to trwa?
Jeśli nie mam zbyt dużo środków tak żeby zasilić kilka giełd środkami i chciałbym obracać cały czas jedną zainwestowaną początkowo kwotą to musiałbym przelewać cały czas środki z jednej giełdy na drugą tam gdzie akurat jest okazja do arbitrażu. Czy ma to według Was sens i jak wy to robicie, bo przelew na konto idzie podobno kilka dni więc mógłbym wykonać wtedy około jeden arbitraż na tydzień co w sumie średnio się kalkuluje.
Jakie giełdy polecacie? Chodzi mi o sprawdzone, wiarygodne, wypłacalne giełdy.
Jestem ciekawy jakie są wasze rozwiązania tych kwestii.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i podpowiedzi.
Dzięki.

Answered question