Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kasikornbank, lub KBank, jeden z największych banków w Tajlandii, rozpoczął eksperymenty z DeFi jako część swojego planu ekspansji biznesowej.

Tajski bank bada DeFi

Według raportu Bangkok Post, eksploracja zdecentralizowanych finansów przez bank jest prowadzona przez jego filię technologiczną, Kasikorn Business Technology Group, lub KBTG. Komentując plany KBank, przewodniczący KBTG Ruangroj Poonpol powiedział:

DeFi jest kluczową eksploracją dla Grupy KBank w tym roku [...] Projekt jest badany przez KBTG w ramach drugiej fazy programu transformacji cyfrowej firmy.

Według Poonpol, DeFi może być kluczem do poprawy integracji finansowej dla ludzi w Tajlandii. Umożliwi bowiem dostęp do innowacyjnych usług finansowych:

Dzięki tej formie zabezpieczonej aktywami, DeFi może również stworzyć wartość ekonomiczną dla Tajlandii.

DeFi zabezpieczone aktywami wiąże się z przeszkodami regulacyjnymi, biorąc pod uwagę jego interakcję z rzeczywistymi aktywami. Rzeczywiście, uczestnicy branży, tacy jak Rune Christensen z MakerDAO, już zaczęli domagać się zaangażowania między interesariuszami DeFi a organami regulacyjnymi. Zwłaszcza jeśli zdecentralizowane finanse mają kontynuować swoje przejście do głównego nurtu.

Mając na uwadze adopcję nowego trendu, KBank chce rozszerzyć swoją obecność w Azji Południowo-Wschodniej.  Szczególnie w krajach takich jak Wietnam, gdzie około dwie trzecie populacji pozostaje nieubankowiona.

KBank dominuje w tajskiej bankowości cyfrowej

Wejście KBank na rynek DeFi odbywa się w ślad za dominacją banku na arenie bankowości cyfrowej w kraju. Drugi co do wielkości kredytodawca w Tajlandii pod względem aktywów, podobno odpowiada za 40% transakcji bankowości cyfrowej w kraju. Co więcej jest też największą platformą bankowości mobilnej w Tajlandii.
Jego aplikacja ma ponad 16 milionów użytkowników.

Oprócz planowanego eksperymentu, KBank ma również historię adopcji kryptowalut i blockchaina w Tajlandii. Jeszcze we wrześniu 2018 r. bank dołączył do opartego na blockchainie rozwiązania B2B firmy Visa dla transgranicznych transakcji płatniczych.

KBank, za pośrednictwem swojej spółki zależnej KBTG, prowadzi również cyfrową platformę handlową we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Tajlandii.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.